Racing: Fans For Kresta

V Českých zemích je rally poměrně populární disciplína, o čemž jsem se přesvědčil i několika návštěvami Rally Bohemia a také Labské rallye

Je jen škoda, že se v šampionátu MS pravidelně neobjevuje žádný český jezdec…Škodovka bohužel dává našim Kopeckému a Krestovi šanci jen výjimečně a nejjistější sedačku ve Fabii WRC má německý skoro důchodce Armin Schwarz, který je všechno, jen ne rychlý.. Rozladění fanoušků s výsledky Škodovky v letošních rally (s výjimkou Finské rally kde zazářil mladý Fin Paassonnen) se stupňovalo a proto mě ani moc nepřekvapuje vznik projektu na podporu startu Romana Kresty v soutěži světového šampionátu v roce 2005 – www.FansForKresta.com.

Konkrétně se jedná o sbírku finančních prostředků, které budou použity k pronájmu vozu specifikace WRC pro Rally Monte Carlo. Vůz bude vyzdoben českou vlajkou a logem tohoto projektu… Jsem zvědav jak to dopadne, doufám že to vyjde! A i kdyby se neshromáždila potřebná částka, rozhodně je to dobrý signál jak pro sponzory tak i pro Romana, protože tato sbírka bude jistě zajímavá i pro média. Roman je rychlý jezdec, chce to jen trošku podporu a štěstí.

Podobné sbírky si vybavuji dvě. Jedna na podporu startu maďarského pilota Zsolta Baumgartnera ve Formuli 1 v letošní a loňské sezoně. Jsem rád že nejsem Maďar, protože na jeho podporu vydalo finance i tamější Ministerstvo sportu a tělovýchovy. Rozhodně nejsem přesvědčený, že věděli co dělají…No asi o F1 do té doby nezajímali. Rozhodně to nestálo za to 🙂

Mnohem zajímavější projekt byl start vozu týmu Racing for Holland v Le Mans v roce 2003. Start vozu byl sponzorován několika stovkami holandských soukromníků, kteří za svůj příspěvěk získali na vozu prostor pro svoji reklamu nebo vzkaz ve velikosti několika centimetrů čtverečných, takže vůz z dálky vypadal jako šachovnice.

Advertisements

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s