IT: JBuilder open sourcem

Dneska jsem si přečetl, že se Borland ze zoufalosti rozhodl open-sourcovat JBuilder. Borland je ve ztrátě, redukoval stavy. Spoléhá se na komunitu, která by měla pomoci udržovat API a přidávat nové funkce. Tím by se měly snížit náklady na R&D. Příjmy by měly plynout z poskytování podpory podnikovým zákazníkům (ne z prodeje produktu samotného).

Co je v pozadí? Samozřejmě je to vítězné tažení Eclipsu.

I když CEO Borlandu se tváří stále optimisticky – viz článek Žiješ jenom třikrát – bude to podle mě mít Borland hodně těžké a osobně nedávám JBuilderu moc šancí.

Zároveň je mi JBuilderu trošku líto, protože to bylo moje první IDE. Díky práci na pluginu WASP Developer jsem si důkladně prošel každou verzi JBuilderu od verze 4 (s Porsche Boxster ve splash screenu ;-), 5, 6, 7, 9, X). VSUVKA: Jako malé ocenění tohoto (dnes už dále nevyvíjejícího se) pluginu je pro mě fakt, že samotný html/php/xml/… guru Jirka Kosek použil náš tehdehší plugin ve své diplomce na téma webové služby! 😉 Ale to jsem odbočil.

Otázka která mě napadá: můžete v dnešní době existovat firma soustředící se primárně na vývojové prostředí (IDE)?

…eclipse pod rouškou open source, za zády sponzorovaný všemocnou IBM zabíjí všechny 😉 není to dumping? kdo ještě zbývá? je ted řada na intellij? Co na to jan tleskač?…

2 komentáře: „IT: JBuilder open sourcem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s