Zrychlete si GPRS nebo dial-up

Chtěl bych se tu podělit o pozitivní zkušenosti s aplikací/službou CPROXY. Jejím účelem je zrychlit váš internet – populárně řečeno ;-). Jedná se o „internetový akcelerátor“, který (jako moře dalších) pracuje na principu optimalizace přenosu dat mezi vaším počítačem a serverem. Cílem je samozřejmě snížit množství přenesených dat.
To znamená že požadavky např. vašeho internetového prohlížeče nejsou směřovány přímo k cílovému serveru, ale odcházejí do klientské aplikace CPROXY běžící na vašem počítači. Klientská aplikace se chová jako opravdová proxy a požadavky dále směřuje na jeden ze serverů CPROXy. Ten následovně přepošle požadavek původnímu adresátovi. Důležité je, že komunikace mezi vaším počítačem a serverem CPROXY je optimalizovaná za účelem snížení množství přenesených dat: optimalizace HTML, komprimace obrázků (nastavitelná úroveň komprimace ~ kvality), vlastní cache (?), filtr reklamy. Podporována je nejen optimalizace HTTP ale i POP3. Systém by měl zvládat i nadřízenou proxy – netestoval jsem. Instalace je jednoduchá. Registrace není povinná, nic nestojí a provozovatele určitě potěší 🙂 Služba je zdarma. Zatím (?).

PS: K tomu abych našel tuto službu mi dopomohl T-Mobile se svojí aplikací GPRS Speed Client. Několikrát jsem se jí snažil zprovoznit, ale bez výsledku. Co mě dovádělo k šílenství byla nemožnost zjistit „proč to nefunguje“. Ikonka aplikace v trayi podle manuálu má nabývat tří naprosto neintuitivních podob (samozřejmě v růžové barvě), vyjadřujícíh stav aplikace – spojeno nespojeno atd., možnost konfigurace minimální…

Internetové akcelerátory mají i ostatní poskytovatelé, ale (pokud vím) jsou samozřejmě vázány na povinnost připojení se „přes ně“ (tiscali, seznam…).

2 komentáře: „Zrychlete si GPRS nebo dial-up

  1. vojtech 30/08/2005 / 07:14

    Diky za tip, ted jsem CProxy nainstaloval a bezi to fakt pekne.Moje zkusenosti s GPRS Speed Client jsou podobne, nepodarilo se mi to rozchodit.

    To se mi líbí

  2. Anonymous 13/09/2005 / 09:04

    Na slovensku mame na pomarancovom operatorovi NettGain. A tento sa mi zda efektivnejsi, ako cproxy. Jednak pouziva UDP. Lebo vlaste GPRS ma rovnaku stratovost paketou ako voice prenos, a o tom vieke kazdy svoje. A tcp nebolo na taku stratovost stavane.Takze ked pouziju rozumny algoritmus cez UDP maju ovela vacsiu efektivitu.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s