Blogger, publikování pomocí FTP a labels

Pokud používáte pro tvorbu svého blogu službu Blogger (Google) a blog publikujete pomocí ftp na svůj hosting (což je přesně tento případ), tudíž musíte používat tzv. classic template, tak víte, že tato kombinace má některá více či méně limitující omezení. Jedním z nepříjemných omezení je nemožnost použít widget pro „labels“ / „štítky“, jak oficiálně uvádí i dokumentace služby Blogger. Tzn. že sice můžete své články kategorizovat pomocí štítků, avšak nebyla možnost vložit na stránku prvek, který zobrazuje všechny použité štítky. U Bloggeru s šablonamí novější generace (který musí být hostovaný na blogspot.com) pro toto existuje pěkný dynamický widget.

Nedávno jsem našel návod, který popisuje jak dostat seznam labelů / štítků i na stránky blogu s tzv. classic template, to jest publikovaných přes ftp. Ten návod naleznete zde:

Automatic List of Labels for Blogger Classic Templates / FTP

V uvedeném kódu je nutné změnit pár věcí (profile ID, blog ID, baseURL), doplnit styly apod., ale funguje to.

Pokud si chcete ušetřit podobné problémy a chcete jednoduše blogovat na vlastní doméně upozorňuju na velice šikovnou věc od Bloggeru. Stačí když si koupíte vlastní doménu, v jejím nastavení změníte záznam CNAME v DNS a přesměrujete jej na blogspot.com.
U Bloggeru pak hostujete zdarma, jediné co platíte je vaše doména, tudíž pár dolarů ročně. Dokonce doménu můžete koupit přímo při zakládání blogu. Výhodou je pak možnost používat všechny vychytávky Bloggeru, tzn. drag’n’drop rozmísťování komponent (widgetů) na stránce, integrovaný AdSense apod. Všechno je v podstatě práce myší, kterou zvládne každý, do kódu v podstatě nemusíte zasahovat. A doba publikace je mnohásobně rychlejší než publikovat pomocí ftp.

1 komentář: „Blogger, publikování pomocí FTP a labels

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s