Hledáme posily do Vendavo týmu v JetMinds

Intro


Aktuálně hledám posily do nového týmu v Price f(x) – ozvěte se mi.


Opět hledáme do JetMinds posily do našeho Vendavo týmu. Z technického hlediska je Vendavo webová Java/J2EE aplikace, která řeší firmám pricing (viz What is pricing?), zjednodušeně správu a  optimalizaci cen v business-to-business prostředí. Zní to celkem nezáživně, ale oblast je to sofistikovanější než se zdá a například mě osobně to zajímá a baví už víc než tři roky. Ve výsledku jde samozřejmě o to, že pricing software má firmě pomoci držet marže nahoře, nevyhazovat peníze oknem ;). Ale způsobů jak se tam dostat je mnoho. A k tomu potřebujete kvalitní pricingový software.

Jinak Vendavo je též firma se sídlem v Palo Alto (Silicon Valley). Další zajímavost je že investiční fond firmy SAP investoval do Vednava a vlastní část akcií. SAP dokonce přeprodává Vendavo jako rozšiřující aplikaci pod názvem SAP PMM (Price and Margin Management).
Typickým zákazníkem Vendava je firma z TOP500, mimo jiné Lenovo, Dell, PHILIPS, Michelin, Xilinx, Seagate a další – viz http://www.vendavo.com/customers.html . Jinými slovy je to typicky firma dost velká na to, aby jí nárůst revenue o cca 1-4% díky optimalici pricingu (který v průměru přináší nárůst cca 10-15% provozního zisku) mnohonásobně zaplatil investici do software a náklady na implementaci.

Co je Vendavo – technicky
Abyste věděli, do čeho případně jdete, tak stručný popis co vás může potkat: Vendavo jakožto aplikace má více modulů, od analytického modulu (OLAP s pěkně řešenou in-memory databází), přes modul pro správu pricing policies, generování price-listů, tvorbu agreementů, definici workflow, integraci s ERP systémy primárně SAP ERP. Pricing logika je psaná ve skriptovacím doménově specifickém jazyce  atd. Základ je Java, valstní ORM a pěkný AJAXový UI framework, analytické grafy ve Flexu, Web Service integrační vrstva.
Vendavo běží nad databázemi Oracle a DB2 a v prostředí aplikačních serverů JBoss, WebSphere, Weblogic a často v SAP NetWeaver. Performance je kritická. U Producke typicky řešíme nasazení v clusteru. Performance tuning experti si přijdou na své. A to jak v Oraclu tak v J2EE.
Dále Vendavo podporuje out-of-the-box integraci se SAPem přes SOAP. SAP je svět sám pro sebe a velice doporučuji si ho alespoň částečně osvojit, bude se Vám to hodit. Vendavo vám nabízí snadnou cestu, protože skrz svět Java/J2EE nakouknete do světa SAP ERP. Takže pokud nevíte co je to SAP XI nebo PI, SAP ERP, SAP R/3, IDOC tak Vám garantuju, že získáte dobrý přehled o všem jmenovaném.

Co je náplní práce
Náš základní úkol je implementace softwaru Vendavo podle představ zákazníka. Jsme partneři Vendava pro implementace projektů v EMEA.  Jsme primárně techničtí experti, ale hledáme lidi, které zajímá i funkční stránka problému. Nehledám žádné technicky zaslepené nerdy, ale hledám chápavé lidi s přehledem a nadhledem.  Komunikovat budete jak s Business Consultanty, project managerem z Vendava, tak i se zákazníkem, je-li potřeba. Dále s JetMinde kolegy v Praze a v Ostravě a Hradci Králové.
Po načerpání jisté dávky Vendavo zkušeností je samozřejmostí možnost podílet se (stejně jako například já) na návrhu aplikace a architektury jejího nasazení. Dále na tvorbě funkčního i technického designu.  Nejsme páté kolo u vozu, jsme poměrně dobře integrováni do samotného Vendava. Samozřejmostí je možnost komunikace s engineeringem v US, používání interních systémů jako knowledge base či bug-tracking Vendava.
Tvůrčí činnosti se meze nekladou, takže v našem JetMinds Vendavo týmu už vzniknul například testovací framework pro Vendavo nebo několik dalších toolů, které se rozšířily i za oceán. Možnost realizace tu je velká.

Pracovní pozice
Pozice které hledáme jsou (Lead) Configuration Engineer a Solution Architect. Jinak řečeno Developer a Senior Developer/Architect, mixnutý trochu konzultantem. Konzultantem v tom dobrém smyslu – tzn. nestačí, že jste dobří, ale musíte o tom taky přesvědčit.
Dál hledáme lidi na QA a Support.
Práce je většinou remotní, tzn. na dálku, rozuměj z officu. Částečně po dohodě možnost i práce z domu.

Máme kancelář jak v Praze tak i v Ostravě a nově i v Hradci Králové.
 
Cestování
Je možné ba dokonce pravděpodné pokud by byl zájem z Vaší strany. Není to podmínkou. Je to nepravidelné. Ale například za poslední měsíc jsme museli odmítnout dvě nabídky – s jednou byste se mohli pravidelně podívat na projekt do jedné pěkné asijské lokality, díky té druhé jste se mohli měsíc slunit v Kalifornii. Obě jsme odmítli, protože jsme neměli třeba právě Vás. My všichni jsme vytížení.
Sem tam je potřeba někde něco nasadit, rozchodit, nadeployovat různě po Evropě u zákazníka, ale jak říkám, je to nepravidelné a není to zase tak časté.
Důležitá je spolehlivost, komunikace a pečlivost.

Požadavky
zkušenost s OOP, Java a J2EE podmínkou
zkušenost s některým z výše zmiňovaných aplikačních serverů podminkou
Oracle DB, SQL
http, html, xml, soap
dobrá angličtina
velmi dobrý komunikace
spolehlivost
ideálně  VŠ, nejlépe CVUT FEL, MFF CUNI nebo MUNI, ale nediskriminujeme

Ozvěte se mi
Pokud Vás tato nabídka zaujala, ozvěte se mi na milan (tecka) boruvka (zavinac) jetminds.com.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s