Price f(x) & já

Často se mě přátelé a ex-kolegové v poslední době ptají, jak se mám a co dělám, proč jsem odešel z Vendava a kam jsem si to namířil a tak. A protože mám teď na dovolené trochu času, tak tady je celý příběh…:-)

Jak jsem již naznačil v minulém příspěvku Ohlédnutí za JetMinds/Vendavem rozhodnul jsem se odejít po skoro 9 letech z Vendava. České Vendavo byla (a určitě stále je 🙂 ) super firma vzniklá na základech firemní kultury JetMinds, kterou jí do  vínku dal Fil, a další se jí snažili rozvíjet (včetně mě). Po akvizici Vendavem to mimochodem nebylo vždy snadné, občas to s některými US departmenty byl boj marný.  To je teď pro mě ale už minulost…

12657886_1747241195506567_8359549873261995754_o

Ve zkratce: po těch skoro 9 letech jsem cítil, že potřebuju změnu. Mimochodem z prapůvodního JetMinds týmu tuto touhu pocítilo víc lidí a odešla jich vlastně už většina.

Po krátké pauze jsem se připojil do Price f(x).

Business doména je podobná, pricingový software. Rozdíl je ale v zaměření – Price f(x) necílí jen na největší firmy světa v B2B, ale poskytuje řešení i pro B2C. A hlavně, software nabízíme jen v cloudu, nedodáváme on-premise řešení. Typický zákazník by měl být SME, ale v poslední době  se stále častěji stává, že vyhrajem deal proti firmám jako jsou PROS, Vendavo další „leadeři“ trhu i velkých zákazníků z Fortune 500.

Pikantní na tom je, že tým, do kterého jsem se připojil je z převážné většiny ten tým, s kterým jsme v letech cca 2007-2010 rozjížděli business Vendava v Evropě… Takže stará dobrá parta, super firemní kultura a nová energie.

A teď k tomu, co je konkrétně mým úkolem v Price f(x): od loňska máme v ČR legální entitu (Price f(x) s.r.o.) a mám tak na starosti fungování  české pobočky Price f(x) jako celku a dále pak Enginering tým. Cílem je vybudovat dobře fungující tým, který bude pracovat jak na implementaci řešení pro zákazníky, tak i na vývoji samotného produktu.

Takže v Čechách rozšiřujeme kromě Engineering týmu i Technický Consulting (Solution Architects/Solution Engineers), Support, Education …

12418909_1745027362394617_4896495619681640629_o

No a proč to tu píšu: hledáme dobré lidi, kteří zapadnou do naší firemní kultury „Freedom & Responsibility„.

Hledám aktuálně lidi do:

  • Consulting týmu – Solution Architecty/Solution Engineery: dobré programátory (Java/Groovy), které ale zajímá i business stránka věci, jsou schopní se bavit se zákazníkem a občas se za ním i podívat
  • Integration Engineery – dobré programátory, kteří budou řešit problém integrace s ostatními systémy jako jsou SAP ERP, CRM sytémy, Salesforce apod. a joinou malý a super-efektivní tým, který buduje jak produkt, tak ho i sám používá pro implementaci na integračních projektech (znalost Apache Camel výhodou)

Šikovní lidé jsou vždy vítáni.

Brzy budeme v Praze otevírat nové kanceláře v Karlíně, na kterých jsme si dali opravdu záležet! Fotky zde publikuju hned, jak kanceláře slavnostně otevřeme v půlce března.

V Ostravě jsme se zabydleli v útulných prostorech Impact Hubu .

V naší firemní kultuře má pevné místo „remote work“ – práce na dálku. Takže nemusíte být jen z Prahy nebo Ostravy, jsme flexibilní.

Prostě „Freedom & Responsibility„.

Koho zajímá jak funguje Price f(x) tým, sledujte facebook page: https://www.facebook.com/pricefxteam.

A kdokoliv se budete chtít stavit podívat se na nové kanceláře v Karlíně, ozvěte se! 

Reklamy

One thought on “Price f(x) & já

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s