Můj první rok s Price f(x)

Tento týden je to přesně rok, co jsem po dlouhých (av pěkných) devíti letech odešel z Jetminds a chystal se na nástup do nového pracovního dobrodružství jménem Price f(x) (psal jsem zde – Price f(x) & já).

Takže je vhodný čas si trochu zabilancovat, jaký ten první rok vlastně byl.

14435271_1846527565577929_5350665804411493367_o

V Price f(x) jsem měl a mám dvě hlavní mise:

První byla rozjet fungování Competence Centra v ČR. Pod termínem Competence Centre myslíme to, že do ČR soustředíme v rámci PFX naprostou většinu lidí podílejících se na fungování firmy: od vývoje a provozu SaaS (Engineering & Operations), přes technický Support, implementaci (Consulting), školení (Education), HR, Accounting…

Tady tím jsem trávil nejvíc času v prvních měsících – od nastavení věcí jako účetnictví, papírování ohledně prvních zaměstnanců (to máte sociálka, zdravotka, finanční úřad, každý chce deset papírů atd. atd..) přes nábor a spolupráci na hledání a zařizování nových kanclů – internet, mobily, pojištění … milion věcí. Naštěstí na tyhle admin věci nejsem už dávno sám (mám skvělý tým kolegyň) a většinou jsme si prošli už aspoň jednou, takže to funguje hladce.

Tím pádem mám teď mnohem víc času na druhou část mé pracovní náplně, a to je Engineering tým, starající se o samotnou SaaS aplikaci. Podařilo se mi nabrat skvělé kluky, a tak vybudovat malý a agilní tým v ČR. Ve spolupráci s Chrisem (CTO) řešíme plánování a další vývoj produktu. Kromě toho mám čas si zaprogramovat – např. plugin pro IDEU a občas si fixnu nějaký bug či napíšu integrační test (zdravím @tlamr) nebo nějakou featuru.

Co mi asi přijde jako zásadní rozdíl ve srovnání s minulostí je rychlost, jakou můžeme dostat novou feature nebo fix do produkce. Vychází to samozřejmě z podstaty SaaSu. I já sám jsem schopný do čtvrt hodiny nasadit nový build na produkci. A to včetně samotného buildu. To mi přijde jako super stav (než se dostaneme do stavu continous deploymentu).

Přesně před rokem  mělo čerstvě založené s.r.o. v ČR jednoho zaměstnance (a nebyl jsem to já) a žádnou kancelář.

Dnes máme v ČR talentovaný tým 30 zaměstnanců a 3 kanceláře! Jinak celkem po celém světě máme 50 zaměstnanců (takže většina je v ČR).

Co se týká kanceláře, tak v Praze jsme našli reprezentativní prostory v Karlíně. Ale protože trvalo vybudovat a vybavit celou kancelář od nuly, začali jsme první tři měsíce v dočasném útočišti v Node5 – mimochodem v prostorech, kde kdysi začínalo Apiary.

Tým v ČR je rozdělený do 3 lokací:

  • hlavní kancelář v Praze v Karlíně – office, který je zároveň hlavním pro Price f(x) z hlediska školení, meetingů se zákazníky atd.
  • v Ostravský gang má pěkný kancl s velkou terasou přímo v centru nad nejstarší plzeňskou restaurací „U Rady“
  • a jako poslední přibyl malý (rozlouhou, ne důležitostí!) kancl v Hradci Králové

Zdá se to možná až moc distribuované, ale když jsou kvalitní lidi, tak holt založíte kancl, kde je potřeba 🙂

Za ten rok jsme vydali dvě nové „major“ verze našeho stěžejního SaaS produktu. V Price f(x) se jména verzí nejen číslují, ale používáme kódová označení dle názvů alkoholických drinků/koktejlů. Takže na jaře se vydal 3.0 Sea Breeze, tento měsíc vydáváme 3.1 Mai Tai a už víme, že 3.2 bude Mojito.

Dále se nám podařilo vydat nový produkt integrující Price f(x) se SalesForce: QuoteConfigurator by Price f(x). Najdete v AppExchange zde.

quote-detail

Prvním počinem Jany Volencové bylo spuštění Price f(x) Universe – portál pro naše partnery a zákazníky, kde najdou aktuální dokumentaci, release notes, How-Tos, Question & Answers forum a dokonce I Download sekci s pluginem pro Intellij IDEA.

Mimo to jsme zvládli dvě ISO certifikace – ISO 9001 a ISO 27001. Možná to nezní moc zajímavě, ale je to pro nás hodně důležité z pohledu velkých (hlavně evropských zákazníků). Více zde.

Počet zákazníků se letos přehoupnul přes 30 a obrat bude zase cca dvojnásobek loňského.

A co nám hodně pomáhá hlavně na trhu v US je to, že v červnu nás Gartner® zařadil mezi TOP 10 poskytovatelů pricingového software v reportu Market Guide for B2B Price Optimization and Management Software .

Jo a taky se nám podařilo zdolat společně Sněžku 🙂

Takže jak vidíte, je to jízda jak za starých dobrých časů. Hodně práce, ale rozhodně se nenudíme a baví nás to!

Jo a abych nezapomněl! Nabíráme! 

Sledujte https://www.pricefx.eu/site/careers/. Hledáme lidi do Supportu, Consultingu (Solution Engineer/Architect), šikovné QA – na automatizaci do Engineeringu. Tak QA do Consultingu!

A jeden citát na závěr, který se mi hned vybavil, když se mi doneslo, že o nás někdo roznáší na firemních zasedáních, že jsme trpaslíci :), žádná reálná konkurence apod.

“First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.”

PS: Jo a přesně před rokem jsem se rozhodl změnit trochu životní styl. Podařilo se mi shodit stabilně pár kilo. A hodně tomu pomáhá absence každovečerních callů s Kaliforníí 🙂

img_0551

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s