Tip na knihu: The Hard Thing About Hard Things

Dočetl jsem knížku The Hard Thing About Hard Things: Building a Business When There Are No Easy Answers od Bena Horowitze a dobrý! :-). Doporučuju každému koho zajímá management, startupy a speciálně ty softwarové…
Kdo nezná, tak Ben Horowitz (https://en.wikipedia.org/wiki/Ben_Horowitz) je jeden z „veteránů“ Silicon Valley, člověk co založil jeden z nejrespektovanějších venture fondů Andreessen Horowitz (nebo-li a16z), který investuje do technologických startupů a zainvestoval mimo jiné i do firem jako Twitter, Facebook, FourSquare nebo GitHub v jejich začátcích.

V knize popisuje Ben svoji kariéru od dob kdy začínal jako softwarový
inženýr v Silicon Graphics a product managet v Netscapu v době, kdy web byl ještě v „plenkách“. Potom následujou příběhy z života jako na horské dráze přes firmy Loudcloud, Opsware a jejich složité „exity“ v době internetové bubliny až po rozhodnutí založit „venture capital fond“ a udělat ho jinak než všichni ostatní…
Základ knihy jsou texty, které Ben Horowitz dříve publikoval na svém blogu – http://www.bhorowitz.com.
Jak Ben píše, chtěl napsat knížku kontrastující s většinou management a self-help knih. Na rozdíl od těchto knih, které obsahují recepty na dobu kdy se firmě potažmo vám daří (Jak nabírat áčkové hráče…apod.), Ben rozebírá ty situace, kdy se všechno se*e 😃  A doprovází to příklady z jeho kariéry, která byla fakt jak na horské dráze…
“Every time I read a management or self-help book, I find myself saying, “That’s fine, but that wasn’t really the hard thing about the situation.” The hard thing isn’t setting a big, hairy, audacious goal. The hard thing is laying people off when you miss the big goal. ”
“The hard thing isn’t setting up an organizational chart. The hard thing is getting people to communicate within the organization that you just designed. The hard thing isn’t dreaming big. The hard thing is waking up in the middle of the night in a cold sweat when the dream turns into a nightmare.”
“The problem with these books is that they attempt to provide a recipe for challenges that have no recipes. There’s no recipe for really complicated, dynamic situations. There’s no recipe for building a high-tech company; there’s no recipe for leading a group of people out of trouble; there’s no recipe for making a series of hit songs; there’s no recipe for playing NFL quarterback; there’s no recipe for running for president; and there’s no recipe for motivating teams when your business has turned to crap. That’s the hard thing about hard things—there is no formula for dealing with them.”
Excerpt From: Horowitz, Ben. “The Hard Thing About Hard Things: Building a Business When There Are No Easy Answers.”
Je to napsáno pěkně čtivě a vtipně. Navíc je každá kapitola uvedena citátem ze songu od něktérého z Benových oblíbených rapperů 😃 Doporučuju.
 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s