TunnelliJ a Idea plugin API

Nedávno jsem navštívil zajímavou přednášku pořádanou českou Java User Group s názvem Jak psát API, které přežije nástrahy času prezentovanou architektem Netbeans Jardou Tulachem. V rámci přednášky proběhla diskuse o (ne)kompatibilitě IDE pluginů s postupem času (jakožto současný uživatel Eclipsu vím moc dobře, o čem je řeč).

Napadlo mě tedy, že se mrknu jaká je situace v Idee, zda ještě pořád funguje plugin Tunnellij (TCP tunnel integrovaný do IDE), který jsem napsal před pár lety pro verzi Idea 3.5 (jakožto pomůcku pro sniffování SOAP zpráv). Mrknul jsem na stránky Jetbrains a zjistil jsem, že udělali v této oblasti velký kus práce. Nové a pěkně udělané stránky plugin repository, relativně velké množství pluginů (vzhledem k tomu že Idea je komerční IDE).

Takže jsem vzal poslední build Idea verze 7 a zkusil jsem, zda můj Tunnellij (popis) plugin bude i nadále fungovat. Funguje bez problému, takže plugin API v Idee se zda být celkem stabilní, minimálně pro featury které jsem použil. Lehce se změnil a rozšířil plugin XML descriptor, takže jsem doplnil chybějící údaje (vsuvka – na zmiňované přednášce se mi líbilo, že Jarda zdůraznil, že návrh API není jenom o Java kódu a public interfacech, ale týká se mnohem více věcí, od proměnných prostředí OS přes různé deskriptory, konfigurace atd…) a znova rebuildoval celou package a nahrál do plugin centra. Paradoxem je, že tento build Idea pluginu jsem již dělal z Eclipsu 😉

A co mě nakonec příjemně překvapilo je počet downloadů – přes 5700 downloadů je pěkné číslo 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s