Navsteva Silicon Valley Google Tech User Group

Zdravím ze Sunnyvale v Kalifornii. Tohle je první zapísek z mojí cesty do Silicon Valley v roce 2010. Jsem tu potřetí, byl jsem tu 2007 a 2005. Tak se s vámi přátelé chci podělit o některé zážitky.

Jelikož Vendavo sídlí jen pět minut autem od sídla Googlu, rozhodl jsem se využít příležitosti a porozhlédnout se po Googleplexu. Objevil jsem, že se tuto středu koná Silicon Valley Google Technology User Group a vyrazil jsem se tedy podívat do sídla Googlu v Mountain View.

Silicon Valley Google Technology User Group je podobná akce jako třeba pražský CZJUG (Zdravím Dagi 😉 pozn. autora), koná se cca měsíčně a musím říct, že i účast byla co do počtu podobná. Zaregistroval jsem se pres MeetUp.com/sv-tug a vyrazil jsem. Neměl jsem moc času, takže jsem byl jen na první půlku.

Pozitivně hodnotím občerstvení a prostředí. Negativně hodnotím to, že tématem měla být  přednáška Caching in the Clouds: Applying Ehcache and Terracotta to Cloud Deployments avšak z důvodu toho, že nedorazil přednášející, byla nahrazena mini-školením o jQuery od dvou mládenců z AppendTo, kteří se podílejí na na vývoji této knihovny.

Jako perličku bych uvedl, že security v modrých košilích docela hlídala co se v budově děje. Jakmile jsem si vyfotil pár fotek (viz dole), už jsem viděl jak ochranka co stála poblíž dostává echo do sluchátka a pak vyrazila kě mně 😉 Já jsem vysvětlil, že jsem si vyfotil jen SpaceShipOne. Slušně mi naznačil, že tu jedinou si vyfotit můžu, ale nic víc 🙂

Takže několik fotek z Googleplexu:

Moje kára z půjčovny na Amphiteatre avenue u Googlu.

V Googleplexu je fakt příjemně, fakt to tu atmosférou připomíná koleje. Ale Strahov je Strahov.

Zařízení, které na displeji promítá plán zasedačky. Běží to na solární baterie. Ale stejně to vedle to jistí vše vytištěno na papíru.

SpaceShipOne

Zahájení

no guts, no glory

Leader SV GTUGu, takový místní Dagi 😉

Kluci z AppendTo povídají o jQuery

Stánek v lobby… To mě zaujalo nejvíc. Ovládání: joystick (do všech směrů), plus rotace, plus zvedání nahoru dolu je zoom. Ovladač stejný jako je v Google Earth, ale převedený do reality. No a tak lze snadno zazoomovat na kterékoliv místo na zeměkouli… Fakt pěkné. Tady to je Praha a tam bydlím 🙂

 Nad recepcí se v reálném čase promítájí fráze z vyhledávače. Pravděpodobně filtrované 😉

Recepce

Googleplex

Více fotek na  http://picasaweb.google.com/milan.boruvka/20100505_SiliconValleyGoogleTechUserGroup#

7 komentářů: „Navsteva Silicon Valley Google Tech User Group

 1. Milan Borůvka 06/05/2010 / 17:10

  @Mnagas:

  Psali v programu, ze potom je billiard nekde v Palo Alto, ale ja tam nemohl byt do konce, mel jsem sraz s byvalym kolegou z Ariby tak jsem letel do Palo Alta abych to stihal 😉

  To se mi líbí

 2. kasino 04/08/2010 / 18:46

  Jinak teď jsem se koukala na tvou fotku tady a říkám si, jestli nejsi ty ten zachránce zapomenutejch flashek na VŠE? :)) to jsou ale náhody.

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s